Memory

Uwielbiam wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane. Jako dziecko niemalże codziennie wieczorem rozgrywałam z siostrą i rodzicami rundę w Chińczyka, zaś z dziadkiem bardzo często grałam w Wojnę. Na moim blogu pojawiały się już gry do druku, jednak dzisiaj  przychodzę z czymś zupełnie innym, mianowicie są to ilustrowane karty do gry w Memory!

Przygotowana przeze mnie gra składa się z sześćdziesięciu par ilustrowanych kart. Gra polega na tym, iż rozkłada się wszystkie karty na płaskiej powierzchni, odwrócone obrazkami do dołu. następnie odkrywa, starając się zebrać je w pary. Jeśli  gracz trafi na parę, odkłada ją przy sobie i może wykonać kolejny ruch. Jeżeli odkryje dwa różne obrazki zakrywa je z powrotem i do gry przystępuje kolejny gracz. Wygrywa osoba, która uzbiera największą liczbę kart.

Mam nadzieję, że spodoba Ci się taka wersja tych klasycznych kart i przygotowane do nich pastelowe ilustracje pełne kwiatów i motywów związanych z podróżą. A żeby nie było za łatwo, to postanowiłam, że niektóre ilustracje będą do siebie łudząco podobne, jednak będą się od siebie różnić drobnymi szczegółami lub kolorem. Czasem trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć by wychwycić ich odmienność.

Oczywiście grać można na wiele sposobów, wszystko zależy od wieku dziecka i jego spostrzegawczości. Na początku, aby rozgrywka nie była zbyt skomplikowana, można odłożyć zbliżone do siebie kartoniki lub ograniczyć się do mniejszej ilości kart i z czasem wprowadzić je do zabawy. Uważam, że gra jest doskonałą rozrywką, szczególnie podczas wakacji.  Powodzenia!

pobierz

GRA MEMORY

Możesz z niej korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz ją swoim znajomym i bliskim. Gra przygotowana jest w wysokiej jakości druku i dostosowana do formatu A4. Grę memory należy wydrukować na grubym papierze, każdy arkusz dwukrotnie, następnie pociąć na kwadraciki przy pomocy ostrego nożyka introligatorskiego.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Koniecznie włącz do gry całą rodzinę!

XOXO

Małgorzata