Romantyczność – Naszyjnik w formie kołnierzyka z agatami, ametystami, onyksami i chalcedonami

Przyroda mnie pasjonuje i jest najlepszą inspiracją! Kocham kwiaty rosnące w ogrodach, na łąkach lub w parkach, ale także te we wnętrzach. Zachwycają mnie wszystkie, nawet te niepozorne, maleńkie wazoniki z pojedyńczymi kwiatami. Wierzę, że obcowanie z naturą kształtuje wrażliwość na piękno, rozbudza zmysły oraz daje ukojenie. Oczarowana cytrusowo – korzennym zapachem azalii i delikatnym wyglądem rododendronów stworzyłam naszyjnik z naturalnymi kamieniami w odcieniach różu, fioletu i zieleni.

Centrum wisiora stanowi okrągły agat cukierkowy w pięknym, intensywnym kolorze fukcji różanej, zestawiony z zielonymi onyksami, fioletowymi ametystami oraz mnóstwem maleńkich, przejrzystych chalcedonów o barwie błękitnozielonej oraz rozbielonego koralu. Naszyjnik wykonałam w technice haftu koralikowego z użyciem drobnych, szklanych koralików w kolorze zielonym o różnym zabarwieniu, złotym i różowym. Całość uzupełniłam szklanymi koralikami fasetowymi, stanowiącymi mocno błyszczący akcent.

Pierwszy raz w swojej pracy podjęłam się tak pokaźnych rozmiarów naszyjnika, przygotowanego w formie kołnierzyka podwieszonego na grubych, jedwabnych paskach sari w kolorze intensywnego, purpurowego różu. Doskonale sprawdzi się jako kolorowy dodatek do prostej, klasycznej stylizacji. Praca nad nim przysporzyła mi niezmierzoną satysfakcję oraz radość. To cudownie sporzytkowane godziny na twórczej pracy. W wykonanie tej romantycznej kolii włożyłam całą swoją wrażliwość oraz ogromny kawałek serca.

Naszyjnik wykonany w technice haftu koralikowego z naturalnymi kamieniami w odcieniach różu, fioletu i zieleni. Kolia ma wymiary 20x20cm.

Przygotowany przeze mnie naszyjnik zgłaszam do majowego Wyzwania Szuflady, którego tematem jest Romantyczny spacer. Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Love,