Sierp księżyca – Wisior z lapis lazuli, jaspisem, awenturynem, sodolitem i kaboszonem z księżycem z żywicy

Na barkach coraz bardziej odczuwam oddech jesieni, wszystko wokół lśni złotem i czerwienią. Skowronek codziennie zagląda w moje okno, a kiedy odwracam głowę, odlatuje. Kubek pełen gorącej kawy, żółć liści za oknem i to drzewo z rajskimi jabłuszkami, które cieszy za każdym razem, gdy mijam je na osiedlu. Wieczorami światło świec otula moje myśli. Przez moment obserwuję ich płomienie. Iskry tańczą w odbiciu moich oczu, a w sercu panuje radość. Chłodniejsze wieczory spędzam w swoim domu, wszystko skąpane w ciszy. Szept, szelest i tylko zapach domowego ciasta wybrzmiewa najgłośniej. To magia codzienności.

Z przyjemnością zaszywam się w swojej pracowni i szyję biżuterię. Wisior Sierp księżyca z jednej strony jest silny i wyrazisty, z drugiej eteryczny i subtelny. Kamienie jak użyłam to przepięknie fasetowany lapis lazuli oraz mniejsze, znacznie jaśniejsze lapisy. Sporych rozmiarów czerwony jaspis, kuleczki awenturynu o barwie terakoty oraz nieregularne bryłki sodolitu. Ponadto wykorzystałam okrągły kaboszon wykonany z żywicy i tuszy alkoholowych w odcieniach miedzi i subtelnego granatu. Dobrałam koraliki w kolorze ciemnozielonym i ciemnogranatowym z metalicznym połyskiem, a także maleńkie koraliki w odcienu rudej czerwieni.

Wisior z naturalnymi kamieniami – lapis lazuli, jaspis, awenturyn, sodolit oraz z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszy alkoholowych. Kamienie oplotłam najwyższej jakości japońskim koralikami w  ciemnej zieleni i granatu z metalicznym połyskiem. Zawieszka ma wymiary 8x12cm.

.

Love,