Szmaragdowy motyl z jedwabnym kamieniem księżycowym, muszlami paua abalone i perłami – Broszka w technice haftu koralikowego

Na całym świecie żyje ponad 150 tys. gatunków tych owadów. Zasiedlają wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Kojarzą nam się przede wszystkim z bajecznymi kolorami, choć większość wygląda raczej niepozornie. Mają fascynujący cykl życiowy – z niezbyt atrakcyjnej gąsienicy przekształcają się w budzącą zachwyt postać dorosłą. W przyrodzie nie są jednak tylko ozdobą. Stanowią pożywienie dla wielu gatunków zwierząt, pełnią także ważną funkcję owadów zapylających. Motyle fascynują od wieków. Mnie również zainspirowały te delikatne owady do stworzenia szmaragdowej broszki z jedwabnym kamieniem księżycowym, muszlami paua abalone i perłami.

Jedwabny kamień księżycowy będzie doskonały dla każdej kobiety, ponieważ wierzy się, że kamień księżycowy posiada delikatną kobiecą energię. Jest on też powiązany z energią miłości, a także z wszelkimi aspektami dziedzin, związanych z uzdrawianiem duszy i ciała. Będzie on doskonale wpływał na nasze relacje rodzinne i międzyludzkie, pomoże osiągnąć duchową równowagę i złagodzi stres. Co więcej, pomoże oczyścić umysł z wszelkich negatywnych energii, przywróci serce pełne wiary i nadziei. Jego moc może być korzystna, kiedy potrzeba nam skupienia podczas medytacji lub modlitwy.

Mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy muszla paua abalone to prawdziwy skarb z głębin oceanów. Ten rodzaj muszli wyróżnia się wspaniałą iryzacją w niebieskim oraz zielonym kolorze, które przechodzą w najróżniejsze inne odcienie – brązy, żółcie, róże i fiolety. Abalone przynosi ze sobą energię ochronną i równowagę emocjonalną, poprawia ekspresję w słowie, jak i czynach. Niesamowita ilość tęczowych kolorów powłoki wzmacnia uczucie piękna, współczucia i miłości. Posiadanie muszli jest wskazane dla tych, co przechodzą emocjonalne zawirowania lub mają problemy w związku. Jest naturalnym neutralizatorem pomagającym przezwyciężyć chaos i stres w naszym życiu.

Z perłowymi dodatkami każda kobieta poczuje się nie tylko piękna, lecz także doceniona i spokojniejsza. Magiczne właściwości perły sprawią, że będziemy cieszyć się życiem i korzystać z niego pełnymi garściami. Kamienie mają również działanie ochronne – zabezpieczają ich właścicielki przed złymi urokami. Ze względu na dużą ilość wapnia w swoim składzie perły wzmacniają kości i zęby. Według niektórych teorii pomagają w leczeniu chorób serca, układu krążenia, dróg oddechowych i anemii. Noszenie pereł pozytywnie wpływa na bóle głowy i migreny, a także stymuluje procesy oczyszczania organizmu.

Motyl, który uszyłam z kamieni i drobnych koralików nie jest żadnym z instniejących gatunków. Chciałam, aby był pełen magicznego uroku, aby mienił się w słońcu kolorami tęczy. Sercem broszki są białe perły, dodatkowo powlekane, aby nadać im jeszcze bardziej bogatego wyglądu. Kamień księżycowy stanowiący główkę owada obszyłam ściegiem peyote. W pracy użyłam szklane koraliki w kolorze głębokiej zieleni butelkowej, błękitu oraz jasnego złota. Praca nad broszką była bardzo relaksującą i przyjemna. Jestem przekonana, że brosza będzie Idealnie się prezentować zarówno na żakiecie jak i swetrze, torbie czy płaszczu.

Broszka o wymiarach 9,5x7cm, wykonana w technice haftu koralikowego z użyciem szklanych koralików w kolorze butelkowej zieleni, błękitu oraz złota, z jedwabnym kamieniem księżycowym, perłami szklanym i seashell i muszlami paua abalone.

Przygotowaną przeze mnie broszkę zgłaszam do Wyzwania Szuflady o tematyce Motyl! Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Love,