Szkatułki na biżuterię w odcieniach bieli i błękitu Thénarda

Coraz mocniej odczuwam oddech lata na swoich barkach, wszystko dookoła lśni światłem, ptaki codziennie zaglądają w moje okna w salonie, co szczególnie podoba się kotom. Uwielbiam siadać na balkonie z kubkiem wypełnionym gorącą kawą, wpatrywać się w niebieskie niebo i soczystą zieleń buchającą ze wszystkich stron. Kolejne lato coraz bliżej. Nie mogę doczekać się ciasta z truskawkami jedzonego na kocu w parku, bukietów maków zbieranych na łące w pośpiechu i lemoniady arbuzowej z lodem. Dobre momenty. Najpiękniejsza codzienność!

Dużo czasu spędzam w pracowni. W ostatnim czasie powstały dwie niewielkich rozmarów szkatułki. Pierwsza z nich okrągła wykonana z drewna sosonowego zyskała niepowtarzalny wygląd dzięki ornamentom wykonanym z lekkiej glinki. Gotowe ornamenty pomalowałam farbą akrylową w kolorze białym oraz ultramaryny. Szkatułkę zakończyłam niewielkim uchwytem wykonanym z brązu. Lubię takie małe formy, gdzie można mimo wszystko poszaleć z dekoracją. Pudełko utrzymane jest w stylu Brocante, pasować będzie do wnętrz w stylu retro.

Z kolei drugie puzderko o pięknym kształcie zostało ozdobione transferami grafik z kobiecymi portretami z lustrami, które podmalowałam farbami akrylowymi. Oprócz tego na kuferku wykonałam zdobienia z lekkiej glinki, które pomalowałam farbami akrylowymi o wysokiej pigmentacji. Nie byłabym sobą, gdybym nie wykonała spękań o formule dwuskładnikowej. Spękania wypełniłam patyną w kolorze brązu. Wnętrze szkatułki pomalowałam rozbieloną farbą akrylową w kolorze błękitu Thénarda. Na wieczku zrobiłam delikatne chlapania farbą, całość polakierowałam bezbarwnym lakierem.

Szkatułki na biżuterię wyglądają bardzo dziewczęco, dominują w nich pastelowe barwy, dopełnione czystą bielą. Praca nad nimi była bardzo przyjemna, a efekt końcowy moim zdaniem jest zdumiewający. Sama jestem zaskoczona, że użwyając lekkiej glinki samoschnącej można wyczarować tak spektakularnie wyglądające przedmioty codziennego użytku. Okrągłe pudełko i ozdobny kuferek powędrują na prezenty do dobrych ludzi, którzy pokochają je podobnie jak ja. Zobaczcie jak pięknie się prezentują oraz jak są baogato ozdobione.

Szkatułka z wizerunkami kobiet z lustrami o wymiarach 28x12x5cm oraz okrągłe pudełko o wymiarach 12,5×6,5cm, wykonane z drewna, ozdobione przy pomocy ornamentów z lekkiej glinki.

Love,