Kartki Wielkanocne z kolekcją papierów Tulip love

Tulipany kojarzą się z nadejściem długo wyczekiwanej wiosny. Ich kolorowe główki cieszą oczy. Tulipany pięknie wyglądają w wysokich, szklanych wazonach w otoczeniu pastelowych dodatków. Moje ulubione to te w kolorze pudrowego różu oraz czystej bieli, ale zdarza się, że kupuję kwiaty w kolorze żółtym oraz czerwonym. Wiele osób uważa, że pochodzą z Holandii. Istotnie, tam narodziło się najwięcej odmian tych wdzięcznych kwiatów. W rzeczywistości tulipany są kwiatami Wschodu, Turcji, krajów Lewantu i Iranu. Jedno jest pewne, w ówczesnej Europie były bardzo deficytowym i ekskluzywnym towarem, a za jedną cebulkę niektórzy wyprzedawali nawet własne domy. Dziś te lubiane kwiaty można kupić na każdej ulicy za kilka złotych i pięknie przystroić nimi dom. Gdy pojawiła się kolekcja papierów do scrapbookingu z motywem tulipanów, wiedziałam, że muszę ją mieć w swojej pracowni. Tulip love marki Craft O’Clock to prawdziwe uczta dla oczu, gdzie dominującą kolorystyką są promienne żółcie, romantyczne fiolety i różo – czerwienie.

Kolekcja Tulip love zachwyci każdego, kto już nie może się doczekać wiosny pełnej kolorów i zapachów. Wśród elementów do wycinania znajdziemy m. in. postacie kobiet wśród kolorowych kwiatów, dziewczynki z zajączkami, kaczuszkami i gąskami, rowery przystrojone kompozycjami kwiatowymi, kolorowe pisanki, kurczaki wielkanocne, owieczki, zające i koszyczki wypełnione jajkami, baby lukrowane, gofry oraz ser z dziurami, samochody wypełnione po brzegi tulipanami, wiatraki, drewniane chodaki, budki dla ptaków, łodzie i kamienice z holenderskich miast, etc. Niewątpliwie najpiękniejsze są kwiaty – tulipany, szafirki, żonkile, krokusy, a także hiacynty. Wykonałam zestaw sześciu kartek nawiązujących do Świąt Wielkiej Nocy w radosnych i ciepłych kolorach, z dużą ilością kwietnych bukietów. Myślę, że udało mi się stworzyć magiczną atmosferę przenosząc się na chwilę w świat wiosennych ogrodów pełnych życia.

Zestaw kartek ręcznie robionych z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem kwiatów, dziewczynek oraz motywów wielkanocnych. Kartki mają wymiary 21x10cm.

.

Wszystkiego wiosennego!