Kartki Wielkanocne z kolekcją papierów Soul of Spring

Kolekcja papierów do scrapbookingu o tematyce wiosennej to prawdziwa uczta dla miłośników tej pory roku. Każdy arkusz papierów marki Alchemy of Art z kolekcji Soul of Spring emanuje ciepłem i urokiem wiosennych dni. Papiery przedstawiają motywy takie jak zajączki, kurczaczki, koszyczki pełne pisanek, ptaki i gniazda z jajkami, kotki w oknach, słoiki i filiżanki pełne kwiatów, pastelowe kalosze, zegary ozdobione kwiatami, kredensy i szafki z ziołami, klatki dla ptaków, wazony pełne bukietów kwiatów, kapelusze i aparaty fotograficzne, etc. Oprócz tego znajdziemy wizerunki kobiet w delikatnych strojach, z rozwianymi włosami oraz portrety uroczych dzieci ze zwierzętami. Połączenie kwiatów, motyli i zwierząt tworzy harmonijną scenerię wiosennego pejzażu. Można znaleźć w niej również piękne motywy książek i malownicze kolorowe domki w otoczeniu zieleni. Elementy starej architektury, takie jak ozdobne okiennice, dodają charakteru kolekcji. Ich rustykalny urok stanowi doskonałe tło dla motywów, które przeniosą nas do nostalgicznych wiosennych chwil. Kolekcja została utrzymana w pastelowych tonacjach zieleni, różu, żółci i błękitu.

Z użyciem papierów Soul of Spring przygotowałam zestaw sześciu kartek okolicznościowych. Użyłam przede wszystkim motywów słodkich dzieci z zwierzątkami lub kolorowymi pisankami w dłoniach, w otoczeniu kwiatów w kolorze pastelowego różu, w odcieniu brzoskwiniowym, beżowym, a także w kolorze subtelnej czerwieni, połączonej z jasną zielenią. Każda z kartek ma białą tabliczkę z napisem nawiązującym do świąt Wielkanocnych. Oprócz tego kartki zdobią słodkie kurczaczki, króliczki wielkanocne, koszyczki z jajkami, wszelkiego rodzaju rośliny, gałązki, listki tworzące piękną kompozycję. Wokół fruwają zwiewne motyle, nadając jeszcze bardziej przyjemnego, wiosennego klimatu. Kartki pomimo, że wypełnione mnogością elementów to są bardzo delikatne. Kolekcja jest taka lekka, zwiewna, a przede wszystkim niezwykle radosna. Wybierając odpowiednie elementy, z jej udziałem możemy stworzyć nie tylko prace nawiązujące do Świąt Wielkiej Nocy, ale przede wszystkim dziewczęce projekty pełne kwiatów, owadów i zwierząt.

Zestaw kartek ręcznie robionych z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu w odcieniach pastelowych z motywem kwiatów, dziewczynek oraz motywów wielkanocnych. Kartki mają wymiary 21x10cm.

.

Wiosenne uściski,