Dzień kobiet – flakon perfum obiektem pożądania

tytulowa46

O perfumach, lecz nie o zapachach. Perfumy powinny uwodzić nie tylko nutami zapachowymi, ale także czarować zjawiskowym flakonem. Opakowanie jest jak ich wizytówka – przekonasz się do nich lub nie zwrócisz uwagi. 

Buteleczka, w której zamknięty jest zapach bywa niejednokrotnie dziełem sztuki. Zebrałam moim zdaniem najbardziej wyjątkowe flakony perfum. Jak to kobieta uwielbiam przeglądać perfumerie w poszukiwaniu  inspiracji.

valentino-valentina_assoluto

Valentina Assoluto, Valentino

Miłość od pierwszego wejrzenia. Okrągła, masywna, butelka wykonana z grubego szkła i ozdobiona rozwiniętym kwiatem w kolorze jasnego, zgaszonego różu. Kwintesencja elegancji, prostoty, spokoju… z uwagi na swoją próżność chciałabym je posiadać, jednak nie ze względu na zawartość, lecz żeby podziwiać opakowanie, które jest piękne.

valentino-valentina_assoluto-1

Valentina, Valentino

Zakochałam się w projektach Valentino. Elegancka, kryształowa butelka ozdobiona delikatnymi kwiatami w pastelowych odcieniach. Klasyczna, ale zarazem nowoczesna.

ggg

Satine, Lalique (limitowana edycja)

Kunsztowna obróbka szkła, sprawia, że flakon sam w sobie staje się dziełem sztuki. Jest on pełen gracji, zmysłowości, kojarzyć się może z elegancją. Jest on ponadczasowy, łączy w sobie przeszłość i teraźniejszość.

laliquesatineperfume

Satine, Lalique

Zachwycający kryształ… łączący w sobie osiągnięcia Art déco i nowoczesności. Charakteryzujący się perfekcyjnością wykonania w najdrobniejszym detalu. W środku czarna perła – błyszcząca za dnia i ciemna nocą.

daysy

Daisy Dream, Marc Jacobs

Flakon tych perfum jest uroczy, dziewczęcy, delikatny i pogodny. Ramiona flakonu zostały usłane białymi stokrotkami tworzącymi ażurowe wykończenie, zwieńczone złotymi akcentami.

marc_jacobs-daisy_eau_so_fresh

Daisy, Marc Jacobs

Słodkie, dziewczęce, wiosenne i zabawne opakowanie z kolorowymi stokrotkami z akcentem złota. Flakony Daisy… albo się kocha, albo nienawidzi.

st_dupont-so_dupont_woman-1

Feerie, Van Cleef & Arpels

Flakon przywołuje na myśl cenny, pięknie oszlifowany kamień. Postać wróżki jest niewątpliwie łącznikiem świata realnego z magicznym światem baśni. Łączy w sobie piękno, wdzięk i delikatność.

st_dupont-so_dupont_woman-2

So Dupont Woman, Dupont

Minimalizm w pełnej okazałości, bez żadnych zbędnych dodatków. Szklana, ciężka butelka zwieńczona jedynie delikatną wstążką w kolorze pudrowym.

guerlain-aqua_allegoria-teazzurra

Aqua Allegoria, Guerlain

Najwyższej jakości design, połączony z nutą luksusu. Krystaliczny, szklany flakon opleciony ażurowym koszyczkiem w kolorze złota, nawiązujący swoją formą do plastra miodu. To prostota i wyrafinowanie.

BB

XOXO

Małgorzata