Bukiet kwiatów

tulipan-tytulowa

Kwiaty są bardzo przyjemnym podarunkiem. Potrafią dać radość oraz mogą sprawić, że obdarowana kobieta poczuje się wyjątkowo i pięknie. Lubię sama dla siebie kupować kwiaty, by się cieszyć ich widokiem. Świeże kwiaty cudownie wyglądają we wnętrzu i doskonale wkomponują się w jego wystrój. Według mnie bukiet ciętych kwiatów jest bardziej elegancki niż rośliny doniczkowe.

Kwiaty miały symboliczne znaczenie już w starożytności, między innymi ozdabiano nimi posągi bogów. Za pomocą kwiatów składano też hołd zmarłym i oddawano cześć władcom. Z czasem kwiaty zaczęły stanowić ciekawy sposób porozumiewania się, informowania o swoich uczuciach i zamiarach. Róże już w średniowieczu symbolizowały uczucia i już wtedy ważny był ich kolor i faza rozwoju pąków. Najbardziej pożądane były te na wpół rozwinięte.

W XIX wieku powstał specjalny słownik, w którym spisano znaczenie kwiatów. Warto pamiętać o tym, że kwiaty są w stanie przekazać wiadomość o uczuciach, nawet tych skrywane głęboko na dnie serca. Niekiedy zaledwie jeden kwiat znaczy więcej niż niejedno słowo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

pobierz

PAPIER W KOLORZE MIĘTOWYM, PAPIER W KOLORZE RÓŻOWYM, PAPIER W KOLORZE ZIELONYM

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Papiery zostały przygotowane w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Miłego weekendu,

malgorzata