Lisy – Jesienne zakładki do książek

Ideologia Hygge jest ze mną od dawna. To w rzeczy samej nastrój, atmosfera, stan umysłu, ale także w pewnym stopniu przedmioty, którymi się otaczamy. Ten duński klucz do szczęścia w cudowny sposób zmienia codzienne czynności w kwintesencję spokoju, ciepła, radości i poczucia bezpieczeństwa.

Gruby wełniany sweter, kolorowe skarpety, ciepły polarowy szlafrok… założone po dniu spędzonym w pracy, działają cuda. Wygodne, domowe, ale przy tym ładne ubrania sprawiają, że codzienne troski odchodzą na dalszy plan. Do tego zapalona świeca w dużym słoju o zapachu lawendy to wieczorny luksus.

Czytanie książek na wygodnej sofie albo zapisywanie swoich myśli w przepięknym notesie ma w sobie jakąś magię! Stary album ze zdjęciami z podróży albo tymi najzwyklejszymi, rodzinnymi, przegląda się niezwykle przyjemnie. Powracają wspomnienia, dobre chwile, niezapomniane momenty w życiu. Można przy tym odpocząć, odetchnąć, zwolnić.

Ciasta oraz wszelkiego rodzaju ciasteczka to zdecydowanie najlepsze hygge smakołyki jakie jestem w stanie sobie wyobrazić. Przede wszystkim dlatego, że są domowe, przygotowane własnoręcznie. Czas spędzony w kuchni mnie odpręża. Piekąc ulubioną szarlotkę lub ciastka z czekoladą i rodzynkami, przywołują smaki z dzieciństwa, radość i uśmiech.

Hygge oznacza ciepło, komfort, bezpieczeństwo i radość. I chociaż to słowo w naszym polskim języku nie istnieje, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować wieść dobre i szczęśliwe życie po swojemu. Może określać niezliczoną ilość przyjemnych rzeczy, czynności, pysznych potraw, przedmiotów, które wnoszą do naszego życia równowagę.

Jesienna aura jest niesamowita. Lubię spokojne wieczory przy komputerze, kawę z mlekiem, miękki koc, dużo poduszek i moje kochane kocie futra! Zainspirowana jesienią zaprojektowałam zakładki do książek z uroczymi lisami. Praca nad nimi przyniosła mi ogromną radość.

JESIENNE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Zakładki do książek przygotowane są w wysokiej jakości druku i dostosowane do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Love,