Today Tomorrow Always Celebrate

Zdarzają się takie dni, że jedynie na co mam ochotę to ukryć się w bezpiecznym miejscu, zawinąć w miękki, ciepły koc i czekać, aż coś się zmieni, z kubkiem gorącego kakao w dłoni. Otaczam się wówczas zapachami przytulnymi, otulającymi, dającymi poczucie bezpieczeństwa.

Od marki Avon otrzymałam dwa flakony perfum do przetestowania. Kolekcja Today Tomorrow Always Celebrate to symbol wszystkich, najpiękniejszych uczuć, jakimi można obdarzyć drugiego człowieka. Istota oddania, przywiązania i miłości otulającej kocem, takiej, która szepcze do ucha, że wszystko będzie dobrze.

______
WYRAŹ SWOJE EMOCJE

Today Tomorrow Always Celebrate for Her

Otwarcie perfum jest pełne kwiatów, radosne i jednocześnie orzeźwiające, niczym wczesnowiosenny wiatr. Jest jak oddech natury, jak powietrze wypełniające płuca i umysł życiodajną energią. Za to chłodne, pełne świeżości wrażenie odpowiada tutaj neroli zmieszane z cierpkością cytrusów i cichą bielą kwiatów. Głównym elementem jest zdecydowanie kwiat pomarańczy, erotyczny, upajający, do zatracenia i do uwielbiania. Z czasem pojawia się słodka, balsamiczna nuta drzewna. Czuć też wanilię oraz nuty żywiczne, które tańczą wraz z kwiatami na skórze.

W sercu kompozycji pojawiają się czyste, białe kwiaty, tworzące łagodny, przestrzenny bukiet. Zauważam konwalię niezwykle rozmarzoną, oferującą mnogość swych zbielałych dzwoneczków. W tle pozostaje miękki jaśmin, frezja i cudowny zapach bzu. Niekiedy chwyta za nos blada, różowobiała piwonia. Mam wrażenie, że za każdym razem pachnie nieco inaczej, ale równie szlachetnie, lekko i kwiatowo.

Z jednej strony jest to zapach zwiewny, efemeryczny i mieniący się, a z drugiej bywa surowy, by nie powiedzieć zimny, zdystansowany i nastrojowy. Nuty splątane ze sobą są harmonijne, zaś ich wędrówka trwa kilka godzin, poruszając się przy tym spokojnie i cicho. Najwspanialsze w tym zapachu jest to… że można nim opowiadać historie o miłości.

Nuty zapachowe – tuberoza, tahitańska gardenia, kwiat pomarańczy, konwalia, olejek neroli, esencja cytrusowa, żywica balsamiczna, drewno cedrowe, a także nasiona ambrette.

Today Tomorrow Always Celebrate for Him

Wstęp zapachu jest intensywny, dymny i gęsty, towarzyszy mu bergamotka, irys oraz gorzki kwiat pomarańczy. W oddali czuć też nieśmiałą, ale mimo wszystko słodką nutę wanilii. Mocno wyeksponowana jest tutaj lawenda, która idealnie przylega do ziemistego zapachu mchu dębowego i wetiweru. Lawenda jest tutaj niesamowicie przyjemna, otulająca i miękka. W nutach serca wyłania się odrobina jasnego, kwiatowego tchnienia, a cała kompozycja przybiera leciutko drzewny charakter. Neroli wnosi do kompozycji elementy czystości, elegancji oraz pewnego rodzaju transparentności.

Jest w tym zapachu jakaś zagadkowość, tajemnica oraz posągowe piękno, gdzie wszystkie nuty grają wspólną melodię. To perfumy przykurzone, zaprzeszłe, emocjonalne i opowiadające o historii miłości w starym, zniszczonym czasem domu pośrodku tajemniczego lasu, w którym wszystko może się zdarzyć.

Przez pierwsze godziny zapach dość mocno kreśli swoją obecność. Z każdą kolejną wytraca powoli swoją ostrość. Akcent skórzano – drzewny łagodnieje, chociaż nadal jest wyczuwalny. Staje się coraz bardziej jednolity, powolny, przyklejony do ciała, włosów czy ubrań… I taki potrafi zostać  jeszcze przez długi czas.

Nuty zapachowe – włoska bergamotka, olejek neroli, lawenda, kwiat pomarańczy, irys, aksamitna wanilia,  wetiwer, drewno cedrowe oraz mech dębowy.

Kolekcja Today Tomorrow Always Celebrate została zaprojektowana przez Oliviera Crespa, który jest absolutną gwiazdą wśród perfumiarzy. Tworzył dla najlepszych światowych marek, w tym między innymi dla Diora, Dolce & Gabbana oraz dla Versace.  Udało mu się uchwycić istotę miłości i zamknąć ją w szklanej buteleczce.

______
COŚ DLA CIEBIE

Zainspirowana nowymi zapachami, których zadaniem jest odkrywanie emocji oraz celebrowanie miłości, przygotowałam minimalistyczne karty fotograficzne, dzięki którym będziemy mogli powrócić do najwspanialszych wspomnień naszego życia. Karty można wykorzystać do tworzenia wszelkiego rodzaju kolaży lub przygotować z nimi albumy ze zdjęciami.

KARTY DO ZDJĘĆ – CZĘŚĆ I

KARTY DO ZDJĘĆ – CZĘŚĆ II

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Karty zostały przygotowane w wysokiej jakości druku i dostosowane do rozmiaru 10x15cm.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do  Depth of souls collection. 

.

Love,

,

______
Wpis powstał we współpracy z marką Avon