Błękit i róże – Chustecznik i szkatułka

Niewielka szkatułka oraz chustecznik wykonane z niewykończonego i surowego drewna zyskały indywidualny charakter. Przepiękne, postarzone techniką shabby chic, lekko przybrudzone, z porcelanowymi spękaniami, z delikatną warstwą patyny sprawiają wrażenie, że od lat są częścią starego domu. Do tego są w niebieskościach i granatach, które od lat darzę sympatią.  

Wieko szkatułki ozdobiłam za pomocą techniki decoupage. Wykorzystałam w tym celu śliczny papier ryżowy z motywem róż w kolorze modrym. Zrobiłam spękania dwustkładnikowe, które wypełniłam porporiną. Na bokach wykorzystałam cienki papier do decoupage. Wnętrze przedmiotu pomalowałam farbą akrylową w kolorze ciepłego brązu. Na całości zrobiłam przetarcia z pomocą ciemnego wosku.

Z kolei chustecznik ozdobiłam papierową serwetką z motywem pięknych róż w kolorze atramentu. Podobnie jak na szkatułce wykonałam spękania dwuskładnikowe. Boki oraz wnętrze pomalowałam farbami akrylowymi w odcieniach błękitu, granatu z kroplą ultramaryny. Całość odrapałam odsłaniając ciemną farbę. Dodatkowo wykorzystałam mosiężne narożniki i dodatki.

Drewniany chustecznik o wymiarach 24,5×13,5x10cm, ręcznie zdobiony, z motywem pięknych róż, z użyciem mosiężnych zdobień na rogach oraz na bokach.

Drewniana szkatułka o wymiarach 20x14x10cm ręcznie zdobiona, z  różami w odcieniach błękitu, z porcelanowymi spękaniami i delikatnymi przetarciami.

Love,