Zapach śliwek – Kolaż cyfrowy

Zaczęło się już w dzieciństwie. Z dziadkiem Józefem od małego obserwowałam przyrodę i robiłam zielniki. Mamie pomagałam w ogrodzie, gdzie rosły najpiękniejsze róże w całej okolicy. Z Tatą doglądałam warzyw w ogródku tuż za domem. Nadal kocham rośliny, polne kwiaty i zioła. Zachwycam się potarganymi płatkami krokusów, które wyglądają jak wykonane z bibuły. Inspirują mnie obłe koszyczki kwiatostanowe dalii. Natomiast śliwki upajają mnie swoim słodkim zapachem i smakiem. Mój najnowszy kolaż pełen jest obfitości babiego lata.

Piękny jest ten wrzesień, lato tańczy z jesienią, tworząc świat pełen niesamowitych barw, skąpanych w promieniach słońca. Ciągle piękę ciasto ze śliwkami i kruszonką, jest ono kwintesensją prostoty i ciepła domowego. Zapach roznosi się po całym mieszkaniu. Lubię się nim delektować, kiedy jest jeszcze ciepłe, gdy przyjemnie rozpływa się w ustach i śliwki mocno puszczają sok. Wychodzę na balkon z kawałkiem ciasta na talerzyku, jest takie pyszne, słodkie i domowe. W oddali szumią drzewa, odczuwam spokój i szczęście.

Latem nazbierałam do wielkiego kosza wszystko, co da mi siłę podczas jesieni. To malownicze wschody i zachody słońca, piegi rysujące się na nosie i ramionach, słodki smak malin, blask księżyca i gwiazdy migoczące, rozgrzana ziemia pod bosymi stopami, nieśmiały śpiew ptaków, kawa pita na balkonie w towarzystwie bąków i trzmieli, zapach trawy po przelotnym deszczu, ciepły wiatr muskający różane policzki, etc. Jestem wdzięczna za te wszystkie dary, którymi obdarza mnie świat. Przyjmuję je z otwartym sercem. Czuję… całą sobą.

.

Uważność daje wewnętrzną przestrzeń i wewnętrzny spokój, które pozwolą ci wejrzeć głęboko, uświadomić sobie, kim jesteś i jak chcesz przeżywać życie. Nie będziesz czuć potrzeby zmuszania się do pogoni za tym, co nieważne. Stale biegasz, czegoś szukasz, gdyż wydaje ci się, że bez tego nie zaznasz spokoju ani szczęścia. Zmuszasz siebie do osiągnięć, do spełniania tego czy owego warunku, bo wierzysz, że dopiero dzięki temu, staniesz się szczęśliwy. Uważasz, że w tej chwili nie masz odpowiednich warunków, żeby być szczęśliwym, więc wyrabiasz w sobie nawyk będący udziałem wielu – nawyk ciągłego uganiania się za tym czy owym. (…) W gruncie rzeczy tłamsisz w sobie naturalną radość życia, będącą twoim przyrodzonym prawem. Tymczasem życie jest pełne cudów (…). Jeśli potrafisz być, jeśli potrafisz być wolny, jesteś szczęśliwy właśnie tu i teraz. Nie musisz donikąd biec. [1]

.

[1] Thich Nhat Hanh, Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku.

Zapach śliwek, kolaż cyfrowy, 100x70cm

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie Depth of souls collection na Etsy.

.

Cieszmy się tym, co jest tu i teraz!

XOXO