Burgundowa, czerwona, szmaragdowa i błękitna – Kolaże cyfrowe

Pod warstwą grubych, wełnianych swetrów zagłębiam się w kolejnych stronach książki. Schowana pod miękkimi tkaninami czuję się naprawdę bezpiecznie, nic nie jest w stanie naruszyć tej kojącej przestrzeni, którą zbudowałam. Popijam gorącą herbatę z malinami, poprawiam opadające włosy odgarniając je subtelnym ruchem z twarzy, przygryzam lekko wargi… Barwność bukietów kwiatów i niewątpliwa uroda powieści Wszystkie kwiaty Alice Hart oczarowały mnie i zaintrygowały do tego stopnia, że stworzyłam cykl wyjątkowo kobiecnych kolaży, pełnych ciepłych barw, motywów roślinnych oraz ptaków. Drugie skrzypce gra subtelny blask pereł, niosący piękno i dziewczęcą niewinność.

Wieczorna melancholia to najprzyjemniejsze zajęcie w ostatnim czasie. Lubię rozmyślać o życiu, rozważać nad jego sensem, czytać i czerpać inspirację. Próbuję odciąć się od złych emocji, od ograniczeń, wszelkich obciążeń, aby móc oddychać pełną piersią. Zostawiam stare sprawy, dawne nieporozumienia i niewyjaśnione sytuacje. Otulam się w koc i wychodzę na balkon. Wiatr usilnie ze mną walczy, rozwiewa gwałtownie włosy i zachęca by wrócić do środka mieszkania. W porze nocnej przychodzą mi do głowy najlepsze pomysły, nocą pozwalam sobie na marzenia. Obserwuję śpiące na kanapie koty, przytulam je wszystkie z ogromną czułością. Powoli idę do kuchni, żeby zaparzyć herbatę. Nigdzie się nie spieszę, delektuję ciszą, która mnie koi, cieszy i buduje.

.

(…) Życie jest podróżą. Idziesz przez nie krok po kroku. Jeśli każdy twój krok jest wspaniały, jeśli każdy twój krok jest ciekawy – to takie też będzie całe twoje życie. Nie będziesz wtedy nigdy podobny do człowieka, który dotarł do śmierci a nie znał wcale życia.

Nie pozwól, aby umknęło ci cokolwiek. Nie oglądaj życia zza pleców innych osób. Spoglądaj mu zawsze prosto w oczy. Nie mów w imieniu twoich dzieci. Uchwyć raczej ich twarz w swe dłonie i wtedy z nimi rozmawiaj.

Nie obejmuj jedynie ciała, obejmuj osobę. Czyń to od zaraz. Nie marnuj uczuć, intuicji, pragnień, wzruszeń, myśli, spotkań, nie marnuj niczego. Pewnego dnia odkryjesz jak wielkie i nieodzowne było wszystko.

Ucz się każdego dnia czegoś nowego o sobie i o innych.

Każdego dnia odkrywaj piękno, którym jest przepełniony nasz świat. Nie dopuść, by cię przekonano, że jest na odwrót. Przypatruj się kwiatom. Zauważaj ptaki. Wsłuchuj się w wiatr. Smakuj potrawy i doceniaj je. Wszystkim dzieł się z innymi.

Największe uszanowanie, jakie można komuś okazać, to zaproponować mu:

– Spójrz na ten zachód słońca. [1]

.

[1] Bruno Ferrero, Bajka o tajemnicy życia.

Burgundowa, Błękitna, Szmaragdowa, Czerwona, kolaże cyfrowe, 100x70cm

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do Depth of souls collection na Etsy.

.

Doceńmy ciszę, ona mówi więcej niż się nam wydaje.

Utulam,