Łąka pełna kwiatów – Biżuteria z suszonymi kwiatami zatopionymi w żywicy

W ostatnich dniach bardzo mocno potrzebuję czułości, wsparcia oraz świadomości, że jestem komuś potrzebana. Mało rzeczy układa się po mojej myśli. Kwiecień był niezwykle ciężki, dużo problemów zwaliło mi się w jednej chwili na głowę. Przytłaczające scenariusze pisane przez życie wielokrotnie doprowadziły mnie do rozpaczy. Wino w kieliszku, duża mleczna czekolada z orzechami  na stole, głucha cisza w mieszkaniu i setki pytań w głowie. Dziwne uczucie pustki, które rozrywa całe ciało od środka, a kiedy chce się je wyciszyć jeszcze bardziej wyciska łzy. Pozwalam sobie na ten smutek, na to, by łzy płynęły po policzkach. To moja forma terapii i plaster na otarcia. Nauczyłam się, że najlepsze co można zrobić w trudnym czasie to nie uciekać przed tym co przychodzi, przyjąć ze spokojem i świadomością, że wreszcie nastąpią zmiany.

Wstaje ranek, wyciągam ręce w stronę słońca. Łapię pierwsze promienie i bawię się nimi w dłoniach, szeroko rozstawiając palce. Ich ciepło łaskocze mnie po twarzy, zamykam delikatnie powieki, aby przywołać dobre myśli. Wreszcie głośno smięję się do siebie. Otwieram gruby notatnik, zapisuję w nim myśli, które koją, przywracają uśmiech i budują. Przy okazji mam wtedy chwilę czasu dla siebie. Lubię te krótkie momenty, chociaż ostatnio jest ich znacznie mniej. Natłok obowiązków wyrywa mi je z rąk. Wiem, że wiosna to odpowiedni czas, aby otworzyć się na coś nowego. Chciałabym zapisać się na kurs tańca, aby zatopić się w rytm muzyki i unosić ponad wszystkim. Marzę, by zacząć przygodę z ceramiką, którą z pewnością posłużę się w swojej dotychczasowej twórczości.

Jakiś czas temu zamówiłam u bardzo zdolnej dziewczyny przepiękne kaboszony z wielobarwnymi obrazami z suszonych kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy. Piękne kompozycje tworzy Daria ze strony Obrazem w słowo. Wśród kolorowych kwiatów kryją się liście paproci, a także muszle ślimaków oraz niewielkich rozmiarów grzyby. Florystyczne kaboszony z żywicy oplotłam wysokiej jakości drobnymi koralikami japońskimi wykonanymi ze szkła, ponadto dobrałam rzeźbione krople koralu w pastelowych barwach. Tak piękne kaboszony nie potrzebowały specjalnie bogatej oprawy i wielu dodatków. Jest minimalistycznie, ze smakiem, w stonowanych odcieniach pasujących do żywicowych kamieni. Pierwsze skrzypce odgrywają roślinne ilustracje jak z bajki.

______
KOLEKCJA KWIATOWA

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon w kolorze czarnym oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  szarym, srebrnym oraz brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze brzoskwiniowym. Zawieszka ma średnicę 4,5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  szarym, terakoty oraz brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze słonecznej żółci. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon w kolorze białym oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  szarym, srebrnym oraz brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze czarnym. Zawieszka ma średnicę 8cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz srebrnym. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze miętowym. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  szarym oraz złotym. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze słonecznej żółci. Zawieszka ma średnicę 7,5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze czarnym, ecru i brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze ecru. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze czerwonym. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon w kolorze czarnym oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  szarym, srebrnym oraz brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze pomarańczowym. Zawieszka ma średnicę 4,5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze czarnym, ecru oraz aluminium. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze soczystej czerwieni. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 2cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz srebrnym. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze rozbielonego fioletu. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon w kolorze białym oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  białym, srebrnym oraz żółtym. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze łososiowym. Zawieszka ma średnicę 5cm oraz kropla o długości 2cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze  szarym, srebrnym oraz fioletowym. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze ultramaryny. Zawieszka ma średnicę 7cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze stalowym, różowym oraz srebrnym. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze różowym. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem z suszonymi kwiatami wykonany z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze szarym, zielonym oraz brązu. Ponadto dobrałam kroplę koralu w kolorze ecru. Zawieszka ma wymiary 6x5cm oraz kropla o długości 3cm.

.

.

Przytulam, jeśli tego potrzebujesz,