Marzenia senne – Kolaże cyfrowe

Wieczorami w domu nastaje taka cisza, że z drugiego pokoju słychać oddech śpiących kotów. Jest czas na słuchanie myśli oraz refleksje. Otulam się ulubionym, miękkim kocem, zapalam świece i parzę herbatę, w głowie robię kolejne plany, a także podsumowuje dzień. Wieczorami mam w sobie najróżniejsze emocje, nieraz jest to jedyna możliwa pora na wyciszenie, na złapanie chwili oddechu. Bywam tak bardzo zmęczona, tak bardzo przerażona wydarzeniami i zła na siebie i na cały świat. Znów tyle niepotrzebnych rzeczy wyprowadziło mnie z równowagi i doprowadziło do płaczu. Cisza wokół pozytywnie mnie nastraja, pozwala ukoić się po ciężkim dniu.

Gdy mam gorszy dzień czaruję w kuchni coś słodkiego. Zdecydowanie jestem tym typem, co wszystkie smutki i boleści zajada czekoladą. Najchętniej sięgam po gorzką z bakaliami lub mleczną z całymi orzechami. Do wypieków stosuję tą z zawartością 90% kakao. Mam sprawdzony przepis na ciasto czekoladowe, które oblewam grubą warstwą gorzkiej czekolady. Od koleżanki dostałam świetny przepis na tartę czekoladową z bananami. Pyszny czekoladowy mus, rozpływające się w ustach kruche ciasto i do tego dojrzałe owoce… poezja! Tarta jest Idealna na poprawę humoru, na gorszy dzień i ten całkowicie szczęśliwy, co by był jeszcze lepszy.

Poprzez obrazy wydobyłam swoją senną wizję przedstawiającą urokliwy, niezwykle malarski, ale też nieco mroczny i nostalgiczny zakątek, w któym wszystko żyje własnym życiem. Te osobliwe ilustracje wykonałam w formie symetrycznych obrazów, z użyciem złotych elementów, z fantazyjnymi motylami w kolorze błękitnym i zielonym, z akcentami roślinnymi, z motywem faz księżyca, etc. Są to obrazy mocno odrealnione, niczym kadry z marzeń sennych. Za zadanie mają zabrać nas do niezbadanych, bajecznych i pięknych krain. Mienią się one cudownymi barwami, malują się w naszym umyśle niczym magiczne utopie.

Marzenia senne, kolaże cyfrowe, 50x70cm

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie Depth of souls na Facebooku.

.

Uściski,