Kartki okolicznościowe z kolekcją papierów Painted by the Wind oraz szkatułka i zawieszka nawiązujące do kultury Japonii

Painted by the Wind marki Craft O’Clock to kolekcja papierów, która przeniesie nas w świat dalekiej Azji, a jej klimat przybliży do kultury Japonii. Kolekcja jest bardzo ciepła, z przewagą czerwieni, pomarańczu oraz czerni. Wśród dodatków do wyciania znajdziemy wizerunki pięknych Japonek ubranych w tradycyjne kimona z wachlarzami lub bambusowymi parasolkami trzymanymi w smukłych dłoniach, długonogie żurawie, kwiaty kwitnącej wiśni oraz subtelne lotosy o delikatnych płatkach i dużych liściach, miniaturowe drzewka szczęścia, papierowe latarnie z wizerunkami ptaków, czerwone rybki koi, zabytki japońskiej kultury i architektury, etc. Arkusze papierów do scrapbookingu są bardzo malarskie, pełne plam i nieregularnych form plastycznych.

Chciałabym kiedyś pojechać do Japonii, byłaby to przygoda mojego życia. Oglądam w internecie polsko – japońską parę mieszkającą w Tokio, Emila i Aiko, są naprawdę inspirujący. Kupiłam też książkę Domowa kuchnia japońska, znalazłam w niej kilka ciekawych propozycji kulinarnych. Już udało mi się zrobić sałatkę ziemniaczaną oraz kurczaka z trawą cytrynową. A tymczasem przygotowałam kolorowe kartki okolicznościowe z japońskimi motywami oraz szkatułkę na biżuterię i zawieszkę. Obrazek przedstawia japoński krajobraz. Z kolei szkatułkę przygotowałam z motywem drzew pełnych kwitnącej sakury. Przedmioty zabezpieczyłam transparentnym lakierem akrylowym. Kartki również przedtawiają szczególnej urody Japonki, budowle typowe dla kultury Japonii oraz delikatne kwiaty. Kartki, zawieszkę i szkatułkę schlapałam obficie farbą akrylową w kolorze białym i brązowym. Razem tworzą cudowny zestaw w odcieniach czerni, czerwieni oraz bieli.

Kartki o wymiarach 21x10cm, ręcznie robione z użyciem papierów do scrapbookingu nawiazujące do kultury japonii. Szkatułka o wymiarach 16x16x6cm, wykonana w technice decoupage oraz zawieszka o wymiarach 18x12cm, zdobiona z użyciem papieru ryżowego przeznaczonego do decoupage, z użyciem spękań dwuskładnikowych oraz wosków postarzających w kolorze antycznego złota.

Przygotowane przeze mnie kartki okolicznościowe, zawieszkę i szkatułkę zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce Hej przygodo!  

Pracę zgłaszam również do wyzwania kwartalnego organizowanego na facebooku o tematyce Przygody.

.

Uściski,