Niewielka ramka oraz zestaw kartek w stylu steampunk

Gdy po ciężkim dniu mam ochotę zrobić jeszcze coś kreatywnego, to sięgam po papiery przeznaczone do scrapbookingu, nożyczki, kolorowe tusze, klej i taśmę dwustronną, tekturki, wyciananki, koronki, etc. W skupieniu powstają kartki okolicznościowe, którymi z chęcią obdarowuję swoich znajomych i najbliższą rodzinę. Lubię przy ciepłym świetle lampy rozłożyć potrzebne mi materiały i w ciszy zatracić się w twórczym świecie. Kolekcja papierów Mists Of Toolbox Town marki Craft O’Clock bardzo przypadła mi do gustu. W tej vintage kreacji znajdziemy ilustracje związane z mechaniką, zwierzętami, owadami, pojazdami, kołami zębatymi, planami konstrukcyjnymi, połączonymi z elementami surowego, pordzewiałego metalu, etc. Wśród elementów do wycianania doszukać się możemy balonów do latania, łodzi podwodnych i okrętów, starych budynków, wizerunków postaci w dawnych strojach i stylowych kapeluszach, przedstawień psów, kotów oraz morskich stworzeń. Papiery przedstawiają również piękne kwiaty, motyle i ważki oraz florystyczne wzory. Przeważają w niej ciemne, ciepłe brązy, zgaszone czerwienie i oranże oraz delikatny błękit.

W obecnym okresie najwięcej czasu spędzam w zaciszu własnego domu. Kiedy na dworze tak zimno i nieprzyjemnie, ciężko jest się zmusić do dłuższego spaceru, najchętniej chowam się pod ciepłym kocem i próbuję jakoś przetrwać do wiosny. Otaczam się pledami i miękkimi poduchami, przyjemnymi zapachami płynącymi z dyfuzorów zapachowych. Wieczorami ogrzewam się w blasku świec, otaczam lampkami, to wszystko sprawia, że wokół robi się przytulniej. Lubię kiedy koty śpią wtulone w siebie, wtedy mam czas dla siebie. Najczęściej oglądam seriale kryminalne,  thrillery psychologiczne oraz dramaty, ale przede wszystkim bardzo dużo czasu poświęcam rękodziełu. Ciągle powstają nowe projekty – ozdabiam szkatułki w technice decoupage z użyciem glinki, maluję obrazy, robię grafiki z elementami wykonanymi w technice akwareli, robię maleńkie obrazki i zawieszki. Moja najnowsza kolekcja kartek oraz obrazek tworzą spójną całość. Użyłam przede wszystkim elementy wycięte z papieru, które postarzyłam tuszem w odcieniu brązu. Do pracy wykorzystałam również koła zębate w różnych kształtach i rozmiarach, wycięte z twardej płyty z włókna drzewnego. Bardzo dużo się na nich dzieje, ale tak ostatnio podoba mi się najbardziej.

______
Sprawdź koniecznie

Obrazek o wymiarach 16x17cm, wykonany na bazie z twardej płyty z włókna drzewnego, ręcznie zdobiony z pomocą papierów przeznaczonych do scrapbookingu oraz kół zębatych. Kartki okolicznościowe o wymiarach  21x10cm, ręcznie robione z użyciem kolekcji papierów Mists Of Toolbox Town.

 

XOXO