Plakaty w odcieniach błękitu

Uwielbiam kolor kobaltowy, kojarzy mi się na przykład z burzowym niebem lub głębinami oceanu. Wywołuje wrażenie niezwykle eleganckiego, lecz jednocześnie dość spokojnego i harmonijnego. Jeszcze innym przywodzi na myśl tajemnice, pilnie strzeżone sekrety, kojarzy się z niedostępnością i skrytością. Dawniej osiąganie niebieskich barwników i pigmentów było niezwykle trudne, w tym celu korzystano z dobrodziejstw roślin i minerałów. Pigmenty niebieskie znane były już w starożytności. Wtedy pozyskiwane były z minerału lapisu lazuli lub azurytu. Już w VI wieku stosowano je w Chinach i Indiach do wytwarzania farb oraz do barwienia tkanin. Dopiero w XX wieku stał się on bardziej dostępny i szerzej wykorzystywany przez artystów do produkcji szkła i ceramiki oraz stosowany przez malarzy.

Ceramika holenderska czerpie inspiracje z różnych nurtów sztuki. Niektóre z nich są odwzorowaniem antycznych waz, inne natomiast przedstawiają wzory charakterystyczne dla sztuki Japonii. Tym, co łączy fajanse z Delft i zapewnia ich rozpoznawalność, jest użycie dwóch kolorów – białego i niebieskiego. Biały stanowi bazę, natomiast niebieski w intensywnym kobaltowym odcieniu nanoszony jest na ceramikę w postaci wzorów. Od  kilku lat jestem ogromną fanką ceramiki w kobaltowe ilustracje, mam kilka przedmiotów w tym stylu. Mój salon to również niebieskie dodatki w postaci poduch dekoracyjnych na kanapę, pudełek na drobiazgi i biżuterię, ceramicznych gałek od komody, etc. Codziennie piję kawę z ulubionej filiżanki w granatowy wzór roślinny, sprawia to, że mój dzień jest jeszcze lepszy.

Przygotowałam zestaw dziewięciu plakatów z wazonami, dzbankami i imbrykami do herbaty w niebieskie motywy roślinne. Oczywiście jest też kot z przeszywającymi oczami o barwie szafirowej, w otoczeniu błękitnych róż i listków w delikatnym odcieniu zieleni. W wazonach prężą się kwiaty – tulipany oraz anemony. Na plakatach znajdziemy również przepięknego motyla, którego skrzydła zdobią delikatne ornamenty w odcieniach kobaltu i bieli. Jest też urocza kaczuszka wśród listków, a także misa pełna dojrzałych borówek. Plakaty razem tworzą cudowny zestaw, który można łączyć według własnego pomysłu. Pięknie będą się prezentować w otoczeniu porcelanowych dodatków ustawionych na komodzie. Moje plakaty już powieszone, zamknęłam je w proste ramy z drewna.

_____
Sprawdź koniecznie

PLAKAT Z MOTYLEM, PLAKAT Z WAZONEM PEŁNYM ANEMONÓW, PLAKAT Z IMBRYKIEM, PLAKAT Z WAZONEM, PLAKAT Z WAZONEM Z USZAMI, PLAKAT Z TULIPANAMI, PLAKAT Z KOTEM, PLAKAT Z BORÓWAMI, PLAKAT Z KACZKĄ

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Plakaty zostały przygotowane w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Jak miło, że doceniasz mój wysiłek i pracę. Możesz mnie wesprzeć i kupić mi kawę, która towarzyszy mi zawsze podczas tworzenia kolejnych projektów dla Ciebie. Każdy dar serca przyjmuję z wielką wdzięcznością.

.

Love,