Ładne rzeczy – Uwolnij swoje zmysły

Zima, mimo, że tak bardzo wyczekiwana, to napawa mnie melancholią, jakaś taka zbytnio szara i monotonna. Dopada mnie lenistwo, popadam w stan rezygnacji, ogarnia mnie poczucie osamotnienia i strach przed nowym. Za dużo czasu spędzam sama, w czterech ścianach, jedynie w towarzystwie pochrapujących kotów.

Tęsknie za wiosną, kwiatami, liśćmi, kolorami, zapachem lata, ciepłem, kawą pitą w ogrodzie, spacerami po lesie, etc. Wieczory spędzam przy komputerze, poszukując inspiracji, ciekawych rozwiązań, interesujących dodatków do mieszkania, etc. Muszę przyznać, że spotykam bardzo dużo rzeczy, w których się zakochuję.

Monsters Circus

Magiczne kwiatowe łapacze promieni słonecznych, powieszone w oknie wyglądają niesamowicie. Pięknie przez nie przebijają prasowane rośliny. Gra cieni i kolory są wspaniałe i czarujące. A co najważniejsze można je wykonać samodzielnie! Instrukcja ich wykonania dostępna na Monsters Circus.

Anthony Neil Dart

Anthony Neil Dart specjalizuje się w technice kolażu. Prace z serii Voyager skupiają się wokół piękna kobiecego ciała. Przepełnione aurą tajemniczości na długo pozostają w pamięci, odciskają swoje piętno w sercu oraz pozostawiają pewnego rodzaju niepokój w duszy.

Pop & Scott

Piękny, tajemniczy, niezwykły… taki jest właśnie księżyc. Uwielbiam, gdy oświetla mi drogę w nocy. Czasami mam ochotę wziąć leżak i patrzeć w niebo całą noc. Policzyć wszystkie gwiazdy, przyglądać się tarczy księżyca i zaciągać się zapachem nocy. Mosiężny księżyc idealnie będzie pasował do wystroju mojej sypialni.

Moebe

Projekt FLOATING LEAVES, to seria artystycznych fotografii botanicznych, naniesionych na przezroczysty film, przez co zyskują wyjątkowe poczucie wielowymiarowości, trudne do osiągnięcia na produktach drukowanych. Piękne! 

Humayrah Poppins

Niezwykłej urody tamborki z haftowanymi owadami i motywami roślinnymi, wykonane przez Humayrah Poppins. Autorka wykorzystuje w swoich pracach przede wszystkim wszelkiego rodzaju nici, w tym jedwabne i metalowe. Ponadto wplata antyczne koraliki, perły, ozdobne kryształki, elementy ze skóry czy filcu, dzięki czemu jej owady wyglądają, jakby były gotowe do odlotu!

Plantarium

Urocze domki wykonane z drewna z miedzianym kominem i dymkiem w postaci oplątwy. Jestem przekonana, że pięknie będą się prezentować we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim.

Hive

Dywan przypominający swoją formą księżyc w pełni, ręcznie robiony z mieszanki trwałej wełny i aksamitnej wiskozy. Muszę przyznać, że abstrakcyjny wzór w odcieniach szarości i błękitów prezentuje się niezwykle efektownie.

The New York Public Library

Ryciny botaniczne są przedmiotem pożądanym zarówno przez kolekcjonerów jak i osoby, które chcą nimi udekorować swój dom lub mieszkanie. Zbiory The New York Public Library zawierają cudowne ryciny z owocami, kwiatami oraz ilustracje ze zwierzętami czy mapy. Można je nie tylko oglądać, ale też z nich korzystać. Wybór jest naprawdę ogromny.

KARE

Lampa podłogowa Triangle Marple to designerska propozycja od KARE, która skierowana jest w stronę miłośników oryginalnego wzornictwa. Klosz lampy jest wykonany z ceramiki, a podstawa ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, posiada lakierowane wykończenie nadając połysk charakterystyczny dla nowoczesnej estetyki.

Anthropologie

Niesamowicie wyglądające podstawki i deski do serwowania serów i przystawek, wykonane z kamieni szlachetnych  i złota. Od dłuższego czasu bardzo mi się podobają!

.

Uściski,