Róże malowane akwarelą – Letnia seria naszyjników

Rękodzieło towarzyszy mi kilka dobrych lat, od czasów liceum plastycznego, kiedy hurtowo całą grupą malowaliśmy bombki przed Świętami Bożego Narodzenia. Później wykonywałam je dla siebie i rodziny na prezenty. Z czasem poznawałam nowe techniki, ozdabiałam różnorodne przedmioty, dochodząc do ogromnych rozmiarów mebli. Z przyjemnością spędzałam czas tworząc przedmioty dekoracyjne, mydła naturalne, biżuterię, etc.

Przygotowałam kolekcję naszyjników z delikatnymi, ręcznie malowanymi różami w technice akwareli. Zamknęłam je pod taflą grubego szkła i oprawiłam w dekoracyjne ramy wykonane z brązu. Całość uzupełniłam pięknymi ceramicznymi różami, koralikami w pastelowych kolorach oraz chwostem z łańcuszka i niewielkim listkiem. Wszystkie wisiorki są dziełem moich rąk, mojej wrażliwości i serca, które włożyłam w ich wykonanie.

Naszyjników powstało czternaście, każdy z nich różni się między sobą, ponieważ od podstaw przygotowałam je ręcznie. Samodzielnie wykonałam kaboszony, oprawiłam je, ozdobiłam różyczką ceramiczną oraz innymi elementami ręcznie przygotowanymi. Oczywiście wszystkie wisiory utrzymane zostały w podobnej kolorystyce, z motywem subtelnych róż. Tworzą spójną i bardzo delikatną serię letnich naszyjników.

Naszyjnik z wykonaną ręcznie zawieszką z motywem delikatnej róży namalowanej  w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze rozbielonego różu, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu i ciepłego, brzoskwiniowego różu.

Naszyjnik z ręcznie wykonaną zawieszką z motywem róż namalowanych akwarelą. Szklany kaboszon osadzony w dekoracyjnej ramie, która została wykonana z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze rozbielonego różu, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu, pomarańczu i ciepłego, brzoskwiniowego różu.

Naszyjnik wykonany ręcznie z zawieszką z motywem subtelnych róż namalowanych  w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze fioletowym, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu i jasnego fioletu.

Naszyjnik z wykonaną ręcznie zawieszką z motywem białej róży namalowanej  w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze błękitnym, listka z brązu, koralika w kolorze miętowym oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm.

Naszyjnik z wykonaną ręcznie zawieszką z motywem róży namalowanej  akwarelą. Szklany kaboszon osadzony w  ozdobnej ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze rozbielonego różu, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu i chłodnego różu.

Naszyjnik wykonany ręcznie z zawieszką z motywem kremowej róży namalowanej  w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze niebieskim, listka z brązu, miętowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm.

Naszyjnik z wykonaną ręcznie zawieszką z motywem pięknych róż namalowanych  akwarelą. Szklany kaboszon osadzony w dekoracyjnej ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze rozbielonego różu, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu i chłodnego różu.

Naszyjnik z ręcznie wykonaną zawieszką z motywem róży namalowanej w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie, która została wykonana z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze koralowym, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu, pomarańczu i ciepłego, brzoskwiniowego różu.

Naszyjnik wykonany ręcznie z zawieszką z motywem róży i niezapominajek namalowanych w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze niebieskim, listka z brązu, miętowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm.

Naszyjnik z ręcznie wykonaną zawieszką z motywem pastelowych róż i kwiatów namalowanych w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie, która została wykonana z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze fioletowym, listka z brązu, koralika w kolorze miętowym oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm.

Naszyjnik z ręcznie wykonaną zawieszką z motywem róży namalowanej w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie, która została wykonana z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze koralowym, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm.

Naszyjnik wykonany ręcznie z zawieszką z motywem róż namalowanych w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w jasnego różu, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu, bieli  i ciepłego, brzoskwiniowego różu.

Naszyjnik wykonany ręcznie z zawieszką z motywem róż namalowanych w technice akwareli. Szklany kaboszon osadzony w ramie wykonanej z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze fioletowym, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu i fioletu.

Naszyjnik z ręcznie wykonaną zawieszką z motywem róż namalowanych akwarelą. Szklany kaboszon osadzony w ozdobnej ramie, która została wykonana z brązu w towarzystwie róży ceramicznej w kolorze koralowym, listka z brązu, różowego koralika oraz ręcznie wykonanego chwosta z łańcuszka. Wisiorek ma wymiary 5×4 cm. Całość uzupełniona długim łańcuszkiem mierzącym około 70 cm. Kolorystyka bazuje na odcieniach brązu, pomarańczu i ciepłego, brzoskwiniowego różu.

.

Uściski,