Kalendarz z motywem nocnych motyli

Kiedy byłam dzieckiem marzyłam o tym, aby szybko stać się dorosła. Wydawało mi się, że dorosłość jest wspaniała, gdyż można robić wszystko na co ma się ochotę. Wierzyłam, że człowiek przez to jest szczęśliwszy, ponieważ otworzyły się przed nim nowe możliwości. Rodzice i dziadkowie powtarzali, że z czasem czas przyspieszy i nie da się go w żaden sposób zatrzymać. Dawali rady, żeby cieszyć się z chwil bycia dzieckiem bez większych zmartwień i problemów człowieka dojrzałego. Wtedy wiedziałam swoje.

Nim się obejrzałam stałam się kobietą po trzydziestce z pasmami siwych włosów na głowie. Przeglądając się rano w lustrze widzę uplywający czas. Nie wystarczy się wyspać, żeby pierwsze zmarszczki zniknęły w magiczny sposób, a skóra na twarzy wyglądała na promienną i wypoczątą. Przychodzą choroby i zmartwienia, które zostawiają na ciele rozmaite ślady. Wiadomo, że każdy z nas chce być młody jak najdłużej, ale należy pamiętać, że to wewnętrze dobro czyni nas naprawdę pięknymi.

Daj sobie czas… przytaczam, gdy dopadają mnie wszystkie smutki tego świata. I ten czas sobie daję, żeby móc wypłakać się w poduszkę, gdy odczuwam tęsknątę, melancholię, bezradność, chwile słabości czy straty. Powtarzam, że dam radę w momentach, gdy rozpadam się na kawałki! Z czasem wstaję, przestaję płakać i zaczynam układać życie na nowo.  Przytulam się do kotów, jednocześnie w sposób symboliczny obejmując siebie. Daje mi to siłę i chęci do dalszego działania.

Czas mija. Niedawno witaliśmy Nowy Rok, a już zbliża się końcówka wakacji. Jeszcze chwila i będziemy cieszyć się ze Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Zaprojektowałam kalendarz w formie tradycyjnej do powieszenia na ścianę. Każdy miesiąc opatrzony jest ilustracjami z motywem ciem, roślin oraz kwiatów. Poza tym znajduje się dyskretne kalendarium, z zaznaczonymi świętami. Można oczywiście na bieżąco wpisywać do niego ważne dla nas wydarzenia.

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie Depth of souls collection na Etsy.

.

Uściski,