Kalendarz z kolażami z kobietami i elementami malowanymi akwarelą

Często gonię za marzeniami, których nie umiem nawet opisać, pragnę miłości pełnej i prawdziwej, chociaż sama boję się zaangażować, narzekam na pogodę, na źle zaparkowane samochody pod oknem, na płaczące dzieci na placu zabaw… Choć inni odbierają mnie jako pewną siebie i wytrwałą, w głębi duszy jestem złamanym źdźbłem. Siadam na łóżku, jest miękkie i wygodne. Myślę o tym wszystkim, co za mną i wyobrażam sobie kolejne miesiące. Niebawem przyjdzie Nowy Rok, owinie uliczne latarnie mgłą i białym puchem. Boję się, że znów ominie mnie wszystko, co dobre, na co czekam od lat.

Od dzieck byłam osobą wysoko wrażliwą. Nie czułam się rozumiana, nie czułam się dobrze w gonie rówieśników. Od zawsze uwielbiałam własne towarzystwo. Domowe zacisze przynosiło mi ogromną ulgę. Lubiłam uczyć się, czytać książki, rysować w skupieniu, po prostu zajmować swoimi sprawami. Czasem zbyt duża ilość bodźców powodowała zagubienie i wewnętrzny ból, dlatego miejsca zbyt głośne czy pełne ludzi do dzisiaj nie są moim światem. Kiedyś moje cechy charakteru doprowadziły mnie do choroby, z którą zmagam się przez długie lata, a dzisiaj pragnę, aby moja wrażliwość przestała być kłodą rzucaną pod nogi, gdyż dzięki niej mogę doceniać codzienność, cieszyć się z malutkich rzeczy, z każdego wschodu i zachodu słońca. Pragnę ją rozumieć!

Zaprojektowałam kalendarz w formie tradycyjnej do powieszenia na ścianę. Każdy miesiąc opatrzony jest kolażami z motywem kobiet, roślin oraz kwiatów malowanych akwarelą. Ilustracje dopełniają formy abstrakcyjne, w tym nieregularne koła w wielu kolorach. Poza tym znajduje się dyskretne kalendarium, z zaznaczonymi świętami. Można oczywiście na bieżąco wpisywać do niego ważne dla nas wydarzenia. Postanowiłam, że kalendarz na rok 2023 udostępnie swoim czytelnikom za darmo, gdyż problematyczne jest dla mnie codzienne jeżdzenie do drukarni i składanie zamówienia na kolejne dodruki. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu.

KALENDARZ Z KOLAŻAMI NA ROK 2023

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim. Kalendarz został przygotowany w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Utulam,