Księżyc z drzewem oraz kartki okolicznościowe z użyciem kolekcji papierów Between Worlds

Kolekcja papierów Between Worlds marki Alchemy of Art nawiązuje do powiastki filozoficznej autorstwa Antoine’a de Saint – Exupéry’ego, wydanej w 1943 w Nowym Jorku pod tytułem Mały Książe. Wśród elementów do wycinania znajdziemy oczywiście postać Małego Księcia, przedstawienie Lisa oraz Róży. Arkusze papierów zdobią planety, astreoidy, rakiety kosmiczne, latające balony, samoloty o wielkich skrzydłach, owady, ogromne baobaby z poskręcanymi gałęziami, przyrządy astronimiczne przeznaczone do pomiaru położenia ciał niebieskich, lunety i kalejdoskopy, etc. Oprócz tego nasze oczy cieszą kolorowe kwiaty oraz motyle w jasnej kolorystyce. Kolekcja Between Worlds utrzymana jest w pięknych, magicznych, kontrastowych kolorach. Brązy, złoto, róże i fiolety przeplatane delikatnymi grafikami.

Do wykonania swojej pracy użyłam bazy księżyca z drzewem, wykonanej z płyty z włókien drzewnych. Księżyc pomalowałam farbami akrylowymi w kolorze granatowym, niebieskim, dodając odrobinę jasnego fioletu i czystej bieli. Wycięte elementy z papieru postarzyłam lekko tuszem wodnym w odcieniu ciepłego brązu, a następnie naklejałam je warstwami tworząc przestrzenną pracę. Powstał obraz opowiadający o Małym Księciu, mieszkającym gdzieś na małej planecie, może nawet w naszej galaktyce, marzącym o poznaniu przyjaciela i podróżującym do nieznanych światów. Myślę, że udało mi się ukazać nutkę magii jaka była zawarta w książce. Całość pochlapałam białą oraz złotą farbą akrylową, uzyskując delikatne akcenty świetlne.

Udało mi się jeszcze wykonać zestaw kartek okolicznościowych. Wykorzystałam nie tylko wycięte elementy z zestawu papierów Between Worlds, ale także użyłam grafik z ozdobnymi oknami i kolorowymi kwiatami z kolekcji Legends of the magic school. Podobnie jak przy pracy nad księżycem, papierowe elementy postarzyłam tuszem na bazie wody. Podklejając elementy tekturką oraz kosteczkami przestrzennymi uzyskałam warstwowe kompozycje. Praca przysporzyła mi wiele radości i satysfakcji, były to miło spędzone chwile z przepięknymi grafikami i papierami, z muzyką w tle i herbatą owocową.  Póki co gotowe kartki chowam do pudełka, będą czekały na odpowiednią okazję. Można nimi obdarować z okazji urodzin, imienin, będą pasować dla chłopca i dziewczynki.

_____
Sprawdź koniecznie

Księżyc z drzewem o średnicy 25cm, ozdobiony przy pomocy farb akrylowych, papierów przeznaczonych do scrapbookingu, tuszu na bazie wody oraz kartki oklicznościowe o wymiarach 21x10cm, ręcznie robione z motywem Małego Księcia.

.

Uściski,