Obrazek z panienką w zwiewnej sukience

Wstałam o poranku, założyłam luźną sukienkę z bawełny w kolorze czekolady i obszerny sweter, w dłoń chwyciłam kubek ciepłej herbaty malinowej i wyszłam na balkon, aby przenieść się do zupełnie innej krainy… Moją twarz otulił delikatny wiatr, a oczy podziwiały paletę niezwykłych barw. Świat dopiero budził się ze snu, rozbłyskał światłem niosąc dobrą energię i radość. Wiosna zawitała do nas na dobre i przyniosła ze sobą to, co ma najlepsze. Pachnące kwiaty, soczystą zieleń liści i traw, śpiew ptaków i ciepłe słońce otulające całe ciało. Zdecydowanie pobudza do działania i próbowania nowych rzeczy. Jeszcze chwilę czerpię z tej ciszy. Głaszcze ocierające się o nogi koty i biegnę do swojej pracowni, aby przez kilka godzin zatopić się w twórczości i zapomnieć o wszelkich troskach i problemach. Czasami powstają dzieła wielkie, spektakularne, a innym razem drobiazgi, które cieszą i chwytają za serce.

Wnętrze wypełnia zapach konwalii, które kupiłam kilka dni temu na targu. Zasiadam wygodnie przy biurku. Powstaje obrazek z użyciem papierów przeznaczonych do scrapbookingu. Użyłam papiery kolekcji Soul of Spring marki Alchemy of Art łącząc ją z elementami z kolekcji Rustic Charms marki Mintay Papers. Wykonałam pastelowy obrazek z motywem domu obrośniętego krzewami białych róż. Na werandzie stoją drewniane regały z naczyniami, a także z buteleczkami z nalewkami i syropami z ziół i kwiatów. Można przysiąć w wiklinowym fotelu, podpierając plecy delikatną poduszką i przykryć stopy jednym z pledów leżących tuż obok. Młoda panienka w zwiewnej sukience, z wiankiem na głowie utkanym z polnych kwiatów, wyszła na spacer, gdzie spotkała znajomego lisa. W oddali latają balony i tańczą ptaki. Obrazek wykonałam na bazie ze sprasowanych włókien drzewnych, ramkę pomalowałam farbą akrylową w kolorze rozbielonej zieleni Guigneta. Oprócz tego do wykonania pracy użyłam błyszczących kryształków fasetowanych w odcieniu jasnego różu. Jest to scena mocno sielska, emanująca ciepłem i urokiem wiejskiego życia, zapraszająca do odkrywania prostoty i piękna codzienności.

Obrazek na bazie z włókien drzewnych pomalowany farbami akrylowymi, o wymiarach 19X23cm, ręcznie zdobiony przy pomocy papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem panienki w zwiewnej sukience, z domem obrośniętym różami oraz zaprzyjaźnionym lisem.

Przygotowaną przeze mnie pracę z panienką w zwiewnej sukience zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce Sukienka. 

.U

Utulam,