Kartki okolicznościowe z użyciem kolekcji papierów Dear Diary – Forget me not

Dear Diary – Forget me not marki Lemoncraft to delikatna kolekcja papierów w odcieniach błękitu, beżu i śmietankowej bieli, utrzymana w subtelnym retro klimacie. Niezapomniana atmosfera i zapach dawnych czasów unosi się w powietrzu. Ozdobne ramy wykonane z drewna, obrazy z niezapominajkami, portrety dzieci wśród kwiatów, wizerunki zwierząt, bukiety pełne kwiatów – drobniutkich niezapominajek, pięknych róż, bogatych hortensji. Wśród elementów do wycianania znajdziemy również okna z drewnianymi okiennicami, atłasowe wstążki, błękitne dynie, bardzo dużo gałązek i roślin, a także motyle. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się niezapominajki  zyskujemy sielankową, wiejską atmosferę. Rustykalne klimaty, bliskość świata natury, wiosenną lekkość i radość. Mimo, że mamy pażdziernik, a za oknem żółcą się liście, postanowiłam sięgnąć po tę kolekcję papierów właśnie teraz. Okazja idealna, gdyż na grupie na facebooku pojawiło się nowe wyzwanie.

Zatopiłam się w wygodnym fotelu, opatuliłam grubym kocem i popijając gorącą herbatę z malinami, tworzyłam. Kartki, które przygotowałam są bardzo pastelowe i jasne. Pierwsze co rzuca się w oczy to przepiękny błękit w różnych odcieniach. Z elementów do wycianania wybrałam wizerunki uroczych dzieci z blond włosami w odświętnych strojach, łaciatego psa i kotka w kapeluszu. Każdą z kartek zdobią niebieskie i beżowe kwiaty, głównie niezapominajki, ale tekże róże. Listki w odcieniach zieleni cudownie dopełniają całości. Bardzo dobrze mi się pracowało z tą kolekcją papierów, elementy w łatwy sposób się wycinało i układało, tak, aby tworzyły spójną kompozycję. Kartki są na tyle uniwersalne, że można nimi obdarować z okazji różnych wydarzeń – urodzin, imienin, chrztu, podarować przyjaciółce, siostrze, koleżance z pracy, ulubionej pani przedszkolance, etc. W przyszłości chciałabym powrócić do kolekcji papierów Dear Diary – Forget me not.

______
Sprawdź koniecznie

Zestaw sześciu kartek ręcznie robionych z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu w odcieniach błękitu, beżu i śmietankowej bieli z motywem niezapominajek. Kartki mają wymiary 21x10cm.

Przygotowane przeze mnie kartki okolicznościowe z niezapominajkami zgłaszam do wyzwania październikowego organizowanego na facebooku przez markę Lemoncraft.

.

Uściski,