Motywy kwiatowe oraz złoto – Kartki z okazji Dnia Matki

Każdy miesiąc pisze własne scenariusze. W maju powietrze pachnie bzem tak słodkim, lepkim i oszałamiającym, aż momentami szumi w głowie. Zapach bzu umila codzienne spacery w promieniach słońca. Nie mogę się powstrzymać i za każdym razem, gdy wychodzę przynoszę kilka gałązek fioletowego lilaka do domu. Ustawiam je w szklanych wazonach, aby wprowadzić się w dobry nastrój i jeszcze dłużej rozkoszować się jego wonią.

Wiosną zmieniam się w niepoprawną optymistkę. Lubię rodzinnie spędzać czas na świeżym powietrzu z pysznym jedzeniem i lemoniadą cytrynową podawaną z kolorowymi słomkami. Cudownie jest się wygodnie rozsiąść na miękkim kocu z książką i wyciągnąć twarz do słońca, żeby nos się przyrumienił. Wszystkie problemy stają się łatwiejsze do zniesienia z upajającym zapachem bzu, bosymi stopami dotykającymi trawy, ciastem z sezonowymi owocami i kawą w ulubionym kubku.

Maj niesie ze sobą Dzień Matki. To wspaniała okazja, aby do prezentu dołączyć kartkę z życzeniami. Okazja, która aż się prosi o kwiatowe motywy i pastelowe kolory. W tym roku przygotowałam trzy wzory laurek dla Mamy wykonanych przy pomocy akwareli z akcentem złota. Należy je pobrać, wydrukować i wypisać słowami płynącymi z serca. Jestem przekonana, że taka kartka wywoła uśmiech na twarzy każdej mamy, przywołując miłe wspomnienia sprzed lat.

stoi zawsze w oknie
kiedy opuszczam
rodzinne progi

w błękitach oczu
szumią oceany
matczynych trosk

a gest podniesionej dłoni
z ufnością przypomina –
wszystko w ręku Boga

będzie mi ciężko
kiedy jej zabraknie
w moim ikonostasie  [1]

.

[1] Don Adalberto, Ikona

KARTKA DLA KOCHANEJ MAMY, KARTKA NAJLEPSZE ŻYCZENIA, KARTKA KOCHANA MAMO

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Kartki zostały przygotowane w wysokiej jakości druku i dostosowane do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do Depth of souls collection na Etsy.

.

Maj lubię za wszystko – słońce, ciepły wiatr, konwalie, bzy liliowe, truskawki, rabarbar i botwinę, ukwiecone balkony, zapach trawy…

Wszystkiego pięknego!