Szkatułka na biżuterię w odcieniach pastelowych z motywem róż

Jestem ogromną zwolenniczką motywów kwiatowych, zwłaszcza bukietów różanych. Najnowszy projekt przygotowałąm z motywm pięknych kwiatów rozwiniętych pączków róż. To szkatułka na biżuterię w kolorach pastelowych – odcieniach jasnego różu i błękitu promiennego nieba. Jest tajemnicza i elegancka, a zarazem wyraźna i odważna. Naprawdę pięknie się prezentuje. Myślę, że mama M. będzie zadowolona z takiego prezentu. Szkatułka tego formatu jest idealna do przechowywania biżuterii a nawet starych zdjęć czy listów.

Wieko szkatułki ozdobiłam używając papier ryżowy z motywem kwiatów róż w rozkwicie w odcieniach czerwnieni, różu oraz bieli. Z lekkiej glinki wykonałam ornamenty i ramkę, pomalowałam je różową farbą akrylową oraz przetarłam woskiem w kolorze antycznego złota. Nie mogło zabraknąć chlapań z białej i ciemno – brązowej farby akrylowej. Boki szkatułki ozdobiłam papierami ryżowymi przeznaczonymi do decoupage z motywem kwiatów, lekko przetarłam woskiem oraz niebieską farbą akrylową.

Wnętrze kuferka jedynie pomalowałam farbą akrylową w pięknym odcieniu rozbielonego różu. Projekt jest wystarczająco bogaty na zewnątrz, dlatego zdecydowałam, że środek zostanie bardzo prosty. Wszystko postarzyłam nieznacznie ciemną patyną, aby nadać nieco retro charakteru. Całość polakierowałam dwukrotnie szklącym, bezbarwnym lakierem rozpuszczalnikowym. Szkatułka na biżuterię wygląda bardzo kobieco, dominują w niej pastelowe barwy, dopełnione czystą bielą i ciemnym brązem. Szkatułkę umieściłam na mosiężnych nogach.

Szkatułka na biżuterię o wymiarach 17x17x6cm, ręcznie zdobiona, z motywem pięknych róż, z dekoracjami z lekkiej glinki, na nóżkach mosiężnych. Utrzymana w pastelowej, jasnej kolorystyce.

Przygotowaną przeze mnie szkatułkę z motywem róż zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce Dla Ciebie.

.