Mini toaletka z motywem kwiatów róży

Toaletka wykonana z niewykończonego, surowego drewna zyskała indywidualny, a tym samym niepowtarzalny charakter. Przepiękna, postarzona techniką shabby chic, lekko przybrudzona, z porcelanowymi spękaniami, z delikatną warstwą patyny sprawiając wrażenie, że od lat jest częścią starego domu. Wykonałam ją w moim ulubionym zestawieniu kolorystycznym – rozbielonego błękitu oraz różu. Ta niewielka toaletka będzie idealna jako element pomocny przy codziennym makijażu, wewnątrz można schować przydatne kosmetyki, pędzle oraz niewielkie perfumy.

Ramę lustra, szufladki, tył mini toaletki ozdobiłam za pomocą techniki decoupage. Wykorzystałam w tym celu śliczne papiery z motywem róż w kolorze niebieskim. Na ramie dodatkowo wykonałam spękania dwustkładnikowe, które wypełniłam porporiną. Boki i tył lustra pomalowałam farbą akrylową w kolorze błękitnym. Ponadto z użyciem szablonu zrobiłam delikatne ornamenty z różami. Szufladki przedmiotu pomalowałam farbą akrylową, dołożyłam mosiężne gałki i przewiązałam kokardę z pasma jedwabnego sari. Na całości zrobiłam przetarcia z pomocą ciemnego wosku w kolorze antycznego złota.

Toaletkę przygotowałam na wyzwanie o tematyce Rozkwitaj. Przede wszystkim pełna jest kwiatów róż, radosnych, pastelowych barw, co kojarzy się z nadejściem wiosny, cieplejszych dni wypełnionych słońcem, zapachem kwiatów i kolorów. Ale również skojarzyło mi się, że robiąc codzienny makijaż stajemy się pewniejsze siebie. Twarz dzięki naturalnemu makijażowi rozkwita pełnią wiosennego blasku. Toaletka w odcieniach błękitu i różu powstała z miłości do kobiecości!

______
Sprawdź koniecznie

Toaletka o wymiarach 40x20x16cm, ręcznie zdobiona z pomocą techniki decoupage, farb akrylowych, spękań dwuskładnikowych oraz ornamentów wykonanych z pomocą szablonu.

Przygotowaną przeze mnie mini toaletkę zgłaszam do wyzwania kwartalnego organizowanego na facebooku o tematyce Rozkwitam.

.

Love,