Szkatułka na biżuterię z motywem fiołków ogrodowych oraz niewielkie zawieszki z uroczymi dzieciakami

Szkatułka wykonana z niewykończonego, surowego drewna zyskała indywidualny, a tym samym niepowtarzalny charakter. Jest romantyczna, nieco retro, z przecierkami oraz delikatnymi postarzeniami, lekko przybrudzona, z subtelną warstwą patyny w kolorze antycznego brązu. Wykonałam ją w odcieniach beżu, brązu, oliwkowej zieleni z odrobiną zgaszonego fioletu i czystej bieli. Naprawdę pięknie się prezentuje. Myślę, że będzie idealna jako prezent dla koleżanki z okazji urodzin.

Wieko szkatułki ozdobiłam używając papier ryżowy z motywem fiołków ogrodowych na tapetowym tle w delikatne paski w odcieniu beżowym. Z lekkiej glinki wykonałam ornamenty i ramkę, pomalowałam je brązową farbą akrylową oraz przetarłam woskiem. Oprócz tego zrobiłam spękania o formule dwuskładnikowej. Powstałe spękania wypełniłam pastą antyczną w kolorze brązu. Nie mogło zabraknąć schlapań z białej i ciemno – brązowej farby akrylowej. Boki szkatułki ozdobiłam papierami ryżowymi przeznaczonymi do decoupage.

Wnętrze kuferka pomalowałam farbą akrylową w kolorze ciemnego brązu van Dycka. Wszystko postarzyłam nieznacznie ciemną patyną. Poza szkatułką przygotowałam maleńkie zawieszki z motywem słodkich dzieci trzymających bukieciki fiołków. Również na nich zrobiłam spękania dwuskładnikowe, które wypełniłam ciemnym woskiem. Schlapałam pracę nieznacznie farbą akrylową. Kuferek i zawieszki polakierowałam dwukrotnie szklącym, bezbarwnym lakierem rozpuszczalnikowym. Szkatułkę dodatkowo umieściłam na mosiężnych nóżkach. Praca nad nimi była dla mnie bardzo relaksująca i przyjemna.

______
Sprawdź koniecznie

Szkatułka o wymiarach 16x16x6cm, ręcznie zdobiona, z motywem fiołków ogrodowych, z dekoracjami z lekkiej glinki, na nóżkach mosiężnych. Zawieszki o wymiarach 8x10cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage, z użyciem spękań dwuskładnikowych oraz wosków postarzających w kolorze antycznego złota.

Przygotowaną przeze mnie szkatułkę z motywem fiołków zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce Kwiaty. Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.


.

Love,