Gdzie wiosna przeplata się z latem – Zawieszki w odcieniach różu i błękitu

Siedzę początkiem maja w ogromnym swetrze i w skarpetach w jeże niosące jabłka na grzbiecie. Znowu nie mogłam spać w nocy i o trzeciej nad ranem oglądałam serial Reniferek. Myśli cały czas przepływały przez moją głowę, nie potrafiłam się skupić na serialu. Od kilku dni czuję smutek i złość jednocześnie. Znowu zotałam pominięta, znowu siostra nie zaprosiła mnie na urodziny swojej córki. Czuję ogromne rozczarowanie przez tę sytuację, gdyż obydwie są dla mnie bardzo ważne. Prezent dla Łucji stoi zapakowany od miesiąca, zawsze staram się kupić coś wartościowego i wyzwalającego kreatywność. Chciałabym być ważna dla rodziny, aby dostrzegli moje potrzeby, zauważyli troski i kłopoty, dali wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim nie pomijali mojej osoby. Gdy zauważam problem i o nim komunikuję w odpowiedzi słyszę: nie przesadzaj, nie wymyślaj, wszystko jest dobrze, weź się w garść… To najgorsze słowa jakie można usłyszeć, lekceważące i bolesne. Przed światem udaję, że u mnie wszystko dobrze, bywa, że się uśmiecham, a w rzeczywiśtości chce mi się płakać.

Wstałam bardzo wcześnie i wzięłam się za pracę nad zawieszkami w odcieniach błękitu i jasnego różu. Wybrałam bardzo ładne motywy z papierów ryżowych przeznaczonych do decoupage marki ABstudio. Na moich obrazkach znajdziemy polną myszkę w otoczeniu różowych kwiatów wiśni, grubiutkie ptaszki w marynistycznych strojach lub strojach kąpielowych i w kapeluszach, statek z papieru na błękitnym tle, latarnię morską zamkniętą w ramie w formie serca utkanej z maleńkich niezapominajek, etc. Wiosna tutaj przeplata się z latem. Wykonałam spękania o formule dwuskładnikowej, które wypełniłam woskiem w kolorze starego złota. Ponadto zrobiłam chlapania z farby akrylowej w kolorze ciemnego brązu i czystej bieli. Boki zawieszek postarzyłam woskiem, aby nadać im vintage charakter. Całość polakierowałam bezbarwnym lakierem akrylowym, nanosząc kilka cienkich warstw. Lubię robić takie drobiazgi, które można dołożyć do prezentów na różne okazje albo wieszam je sobie w pracowni nad biurkiem, by cieszyły przez chwilę.

_____
Sprawdź koniecznie

Zawieszki pełne wiosennych kwiatów, ptaszków, a także motywów morskich o wymiarach 14x17cm oraz o średnicy 12cm, 15cm, 16cm i 22cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage, z użyciem spękań dwuskładnikowych, wosków postarzających w kolorze antycznego złota.

Przygotowany przeze mnie zawieszki, gdzie wiosna przeplata się z latem zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce Przeplatanka.

.

Mniej bólu, żalu i strat. Więcej serca i wrażliwości.