Kalendarz ścienny z ilustracjami pełnymi zwierząt i leśnej roślinności

Kalendarz na rok 2024 pełny jest akwarelowych ilustracji nawiązujących do wszelkich dóbr, jakie daje nam natura. W kalendarzu znajdziemy leśne zwierzęta, maleńskie owady, na które nikt w codziennym życiu nie zwraca uwagi, piękne kwiaty o delikatnych płatkach i twardych, jędrnych liściach, nocne motyle o kruchych skrzydłach, magiczne grzyby, niespotykane rośliny, etc. To niezwykła podróż po krainie niesamowitości. Zwyczajny spacer po lesie bardzo szybko zmienia się w magiczną przygodę, która nadaje nowe znaczenie temu, co na pozór jest znane. Każda ilustracja to ukłon w stronę przyrody, otaczającego nas świata zarówno roślin jak i zwierząt. Naprawdę czuję magię natury. Bardzo inspuruje mnie las, świat fantazji i czarów. Jestem trochę współczesną wiedźmą z trzema czarnymi kotami, które zawsze mi towarzyszą podczas pracy twórczej. Z roślinami dogaduję się bardzo dobrze, a także czerpię energię z ziół, naturalnych kamieni i kryształów, a także faz księżyca, więc są one stałymi elementami moich ilustracji, kolaży i plakatów.

Pierwszy kalendarz na ścianę zaprojektowałam w 2017 roku. Duże napisy przypominające odręczne pismo oraz delikatne rysunki odzwierciedlające każdy z miesiący. Kolejno był kalendarz nieco abstrakcyjny w odcieniach błękitu i bieli, z akwarelowymi abstrakcjami w formie pasów nachodzących na siebie. Oczywiście następne były tylko lepsze, a wśród nich kalendarz pełen ilustracji nawiązujących do magicznego ogrodu. Pamiętam jak szykowałam obrazki z użyciem czarnego tuszu, cienkopisu w kolorze czarnym oraz ołówka. Nie mogło zabraknąć bardzo kolorowego kalendarza z przepięknymi motylami i bajkowymi ćmami malowanymi akwarelą, a także tego z kolażami z wizerunkami kobiet i elementów roślinnych malowanych farbami wodnymi. Tegoroczny kalendarz miał w ogóle nie powstać, długo nie miałam na niego pomysłu. Dopiero pod koniec sierpnia wymyśliłam, że będą to nawiązania do przyrody, do lasów, łąk, pobliskich parków. W skończonej wersji, udostępniam go do pobrania i samodzielnego wydruku tym, którzy tu zaglądają.

______
Sprawdź koniecznie

KALENDARZ NA ROK 2024

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim. Kalendarz został przygotowany w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Jak miło, że doceniasz mój wysiłek i pracę. Możesz mnie wesprzeć i kupić mi kawę, która towarzyszy mi zawsze podczas tworzenia kolejnych projektów dla Ciebie. Każdy dar serca przyjmuję z wielką wdzięcznością.

.

Love,